„Je to největší výzva, jaká mne zatím potkala,“ řekl Janek Ledecký, autor Hamlet The Rock Opera. 

Všechno to začalo v červnu roku 1997. Producent alba Mít kliku Martin Kumžák tenkrát Janka vyhecoval k naprosto zásadnímu kroku. A sice zkusit převyprávět nejslavnější Shakespearovo dramatické dílo všech dob písničkami. A tak rok 1998 strávil Janek psaním a komponováním muzikálu Hamlet. Když svůj záměr ohlásil na tiskové konferenci, tak si naprostá většina odborné veřejnosti myslela, že si dělá legraci. A když k tomu navrch zveřejnil, že staví pro Hamleta fungl nové divadlo, tak se o jeho budoucnost začali bát i jeho nejlepší kamarádi. V listopadu roku 1999 proběhly premiéry v novém pražském Divadle Kalich. Muzikál se svými 700 představeními a třemi CD (největší hity, kompletní záznam a symfonická nahrávka – dvě zlaté desky) zaznamenal v České republice neuvěřitelný úspěch.

Následovalo 150 repríz na Nové scéně v Bratislavě. Současně ale Hamlet začal nabírat zcela nový a překvapující směr. Americký profesor sociologie, jeden z režisérů divadla Leonia Theater, Vince Parrillo, přijel do Divadla Kalich, aby shlédl to, čemu nemohl uvěřit. Jedna z nejhranějších divadelních her, Shakespearův Hamlet, byl převyprávěn do rockového muzikálu. Vince Parrillo byl tak uchvácen pražskou produkcí, že se rozhodl udělat cokoli pro to, aby přivezl Jankovu tvorbu do USA. A povedlo se mu to. Po uvedení ukázek Hamleta v Leonia Theater v New Jersey Janek vyhlásil konkurs na přebásnění Hamleta zpátky do angličtiny a ten jednoznačně vyhrál George Harvilla, skvělý bubeník, perkusionista a herec současně. A navíc laureát Hemmingwayovy ceny za americkou poezii 2000.

V září roku 2003 proběhla první čtená zkouška muzikálu Hamlet (stage reading) v Lamb’s Theater na Brodwayi, s takovými hvězdami jako Louis Pitre z Mamma Mia, John Hickok a Delisco z Aidy a Jeremy Kushnier z muzikálu Rent coby Hamlet. Odehrána byla tři představení. Všechna skončila ovacemi ve stoje. Show byla oceněna organizací TRU jako jedna ze tří nejlepších čtených zkoušek roku 2003 a dostala grant na další uvedení.

Nicméně nejpodstatnějším výsledkem bylo to, že Robert Johanson, uznávaný divadelní režisér, se rozhodl, že se k týmu připojí. Robert pracoval osmnáct let jako umělecký ředitel Paper Mill Play House, nejprestižnější divadelní scénu v New Jersey. Na Brodwayi a dalších amerických scénách režíroval a zpracoval více než 240 her. A jen tak mimochodem v osmdesátých letech zpíval Ježíše v Jesus Christ Superstar. Jeho jedinou podmínkou bylo, aby Janek souhlasil s myšlenkou „americké“ adaptace hry. A tak se Janek vypravil v lednu roku 2004 za Robertem do USA. A s úlevou zjistil, že všechny Robertovy připomínky a nápady byly založeny na jeho letitých zkušenostech s divadlem a lásce k Shakespearovi. První příležitost k představení části adaptace přišla v dubnu roku 2004 v Abingdon Theatre v New Yorku. Jeremy účinkoval opět jako Hamlet, společně s Joshem Towerem (Simba v Lion´s King) v roli Horacia, PJ Benjaminem (Mr. Cellophane ze Chicaga) v roli Polonia a dalšími slavnými Brodwayskými jmény. Výsledkem prvního představení nové adaptace v pražském Kalichu se Sebastianem Arcelus v roli Hamleta (později hlavní role ve Wicked, Jersey Boys a TV House Of Cards, Secretary a další) a Cullenem Titmasem jako Laertem byly nadšené reakce publika, fantastické recenze v médiích a DVD obsahující záznam celého představení.

V říjnu roku 2007 se Hamlet představil jihokorejskému Soulu v produkci EMK. V den premiéry Hamleta se v Soulu v jednu chvíli hrálo 68 muzikálů, a i přes to se Hamlet stal okamžitě hitem korejského muzikálového průmyslu. Okamžitě obsadil druhé místo v prodejnosti vstupenek.
Druhé uvedení Hamleta v Koreji začala v únoru roku 2008. Byl nominován na nejlepší zahraniční muzikál, společně s Hairspray a Sweeney Toddem. V roce 2009 a 2010 bylo odehráno dalších 350 repríz. 20. října 2011 bylo v divadle Universal Arts Center v Soulu odstartováno již čtvrté korejské nastudování Hamleta, tentokrát v režii Roberta Johansona.

V únoru 2012 následuje premiéra japonské verze v Tokiu v režii Tamiya Kuriyamy s Yoshio Inouem v roli Hamleta. Všechna představení byla vyprodána a Hamlet se pak stěhoval do Nagoya a Osaca.

A 22. března 2012 se světová verze konečně představila českému divákovi v češtině. V pražském divadle Broadway režíroval Robert Johanson. A Janek Ledecký si s chutí zahrál krále Claudia. Pražská produkce Hamleta se stala jednoznačně událostí divadelní sezóny. V dubnu 2017 se v rámci desetiletého výročí uvedení Hamleta v Korei otevřelo v divadle D-Cube Sheraton v Soulu již páté korejské nastudování Hamlet Rock Opera. Tentokrát s největšími hvězdami K-pop v hlavní roli. Všechna představení byla beznadějně vyprodána.

A nyní po více než dvaceti letech se Hamlet vrací do Prahy, aby ukázal, že i v této době má stále grády.